Ezerarcú gyógyító a noni

 

Kevesen ismerik jótékony hatásait, pedig évezredek óta használják gyógyításra. Szerencsére ma már nem kell Hawaiira utazni egy kis Noniért.

gyógyító természet, egészséges életmód, noni, noni gyógyhatása, álmatlanság, álmatlanságra, depresszióra, rák ellen, boldogsághormon termelése, stresszoldó, havi vérzés szabályozása, hangulatjavító, koleszterinszint csökkentő

A Noni, ez a furcsa nevű, kicsi, zöldes-sárga gyümölcs felbecsülhetetlen értékű növény. Különösen a Csendes-óceáni szigetvilágban tartják nagy becsben – hihetetlen mennyiségű, az ananásznál 800-szor több proxeronint tartalmaz. Leve egészséget elősegítő táplálék-kiegészítőként lassan az emberek napi étrendjének részévé válik, és már messzire se kell mennünk azért, hogy fogyaszthassuk.

 

A polinéz törzsi gyógyítók már kétezer évvel ezelőtt felfedezték a noni gyümölcs jótékony hatásait. Hawaii-on a hagyományos és a mai orvoslás is nagy sikerrel alkalmazza. Latin neve Morinda Citrifolia, és főként a Csendes-óceán szigetein őshonos, valamint Ausztráliában és Ázsiában. Hawaii-ra a polinézek által került. Négyszögletes, örökzöld bokron terem, sötétzöldek, vastagok a levelei. Már érésben levő és sárgább termése nem túl kellemes illatú.

 

Mivel a törzsi gyógyítók évezredek óta alkalmazták a nonit a legkülönfélébb panaszok enyhítésére és betegségek gyógyítására, a kutatók kíváncsiságát igen régóta felkeltette ez a gyümölcs – használták lázcsillapításra, szorulásra, rovarcsípésre és állati harapás ellen, gyulladások, hasmenés kúrálására.

 

Alapos vizsgálatnak azonban csak a kilencvenes években vetette alá kutatók a nonit. Az eredményekben nem volt különbség: nem tévedtek a természeti népek, amikor ezt a mutatós gyümölcsöt hívták segítségül a bajaik ellen. Az érettet és az éretlent is bevetették gyógyításra.

 

Így például csonttörések, mély sebek esetén az éretlen nonit sóval keverve kötözték a sérülésre, az érettet viszont horzsolások, fekélyek kezelésére, köszvényre alkalmazták tapasz formájában. Gyomorfekély, ízületi gyulladás, magas- vagy alacsony vérnyomás, sőt szívproblémák esetén is éltek a nonival, leveleivel pedig a lázat csillapították. Kisütve az asztma és vérhas ellen vetették be. Kiderült, hogy fájdalomcsillapítóként is kiváló, erőssége a morfium 70 százalékát is eléri.

 

Mi a noni titka?

Nem véletlen, hogy a nonit ennyiféle probléma kezelésére használni tudják. A gyümölcs nagyon sok, a köztudottan jótékony hatású ananásznál 800-szor több proxeronint tartalmaz és ugyancsak sok van belőle elővegyületéből, a xeroninból is. Utóbbi elengedhetetlen a sejtjeink helyes működéséhez. Gyógyítja a sérült sejteket, molekuláris szinten hat. Sejtszinten rengeteg gondot elháríthatunk, ha szervezetünkben elég xeronin található.

 

 

Ennek köszönhetően gyógyulnak az égési sebek: a xeronin aktivizálja azt a fehérje emésztő enzimet, mely gyorsan eltávolítja az elhalt sejteket az égett részekről. Kortizolt tartalmaz, mely gyulladásgátló és méregtelenítő hatású. Jótékonyan befolyásolja a szív- és keringési rendszert. Szabályozza a bélműködést.

 

Nemcsak a magas vagy alacsony vérnyomás, de cukorbetegség esetén is hasznos gyógyszer. Ami a vérnyomást illeti: a Noni a szervezetben a nitrogén-oxid termelését serkenti, ezáltal lazítja az ütőereket, és normalizálja a vérnyomást. Nitrogén-oxid segítségével lép fel egyébként az immunrendszer a vírusok és baktériumok ellen – nem kell tehát mondani, hogy a noni kiválóan védi azt. Számos összetevője serkenti hatékonyan az immunrendszerünket. A gyümölcs koleszterinszint-csökkentő is.

 

Nonit a jókedvért!

A noni segítségével a hangulatunkat is feldobhatjuk. Aktiválja az agyban elhelyezkedő tobozmirigy működését, ebben a mirigyben szerotonin és melatonin termelődik – szerepet kap a hangulat, az alvás, a testhőmérséklet szabályozásában.

 

A noni serkenti az endorfin, vagyis a boldogsághormon termelődését. Erőteljes a stressz-oldó hatása. A nehezen alvóknak jót tesz, szabályozza az alvás ciklust és nőknél a havi vérzést is. Ha valaki káros szenvedélyéről szeretne leszokni, a noni-készítmények segíthetnek, mérsékelik ugyanis az elvonási tüneteket és tisztítják a szervezetet. Segít a depresszión is!

 

És ez még nem minden, hiszen a noni jótékony hatásainak kutatása még mindig folyik. Annyi bizonyos, hogy a rák elleni harcban is hatékony fegyver lehet. Olyan vegyület is megtalálható benne, mely növeli a fehér vérsejtek pusztító képességét. A daganatos sejtekre tett hatása miatt tanulmányozzák a damnacanthal nevű összetevőt. Az eddigi tapasztalatok szerint javulást eredményez rákos megbetegedések esetén.

 

No és milyen fogyasztva?

Nos, bár számos jó tulajdonsága van, a noniba belekóstolóknak általában ugyanaz a reakciója: a gyümölcs nem jóízű, sőt, kifejezetten rossz! Többnyire egyéb gyümölcsök kivonatához hozzáadva, lé formájában kapható. A noniból készült italokat egészségmegőrző céllal naponta érdemes fogyasztani, reggel, éhgyomorra egy evőkanállal.

 

Egészségügyi probléma esetén napi háromszor három evőkanálnyi fogyasztása is megengedett. Gyógyszerek mellé is lehet inni, nincs mellékhatása. Érdemes kipróbálni, a legtöbb ember ugyanis jobban érzi magát és sokkal energikusabb a noni fogyasztása után.

 

Forrás

 

egészséges életmód

 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
  Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején sikeresen alkalmazták ezt a szert súlyos betegségeknél, elég jó...
TOVÁBB
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú gyógyszerek vénykötelesek. A metamizole-t 1920-ban...
TOVÁBB
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg és belsőleg egyaránt gyulladáscsökkentő, hűsítő,...
TOVÁBB
Diólevél legyen a barátod!
    A diófa ma úgy tűnik reneszánszát éli és egyre többen érdeklődnek a diófalevél gyógyító hatásáról. Szinte minden kertes háznál megtalálható a diófa....
TOVÁBB
NEKED AJÁNLJUK
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg és belsőleg egyaránt gyulladáscsökkentő, hűsítő,...
TOVÁBB
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat is előszeretettel használja. Összetevőinek köszönhetően elsősorban...
TOVÁBB
Egy növény, mely százszor hatékonyabb a kemoterápiánál
  Ez a gyógynövény nem más, mint a tavasszal a mezőket sárga színnel beborító pitypang (Taraxacum officinale). Ugye nem gondoltuk volna, hogy ez az...
TOVÁBB
Diólevél legyen a barátod!
    A diófa ma úgy tűnik reneszánszát éli és egyre többen érdeklődnek a diófalevél gyógyító hatásáról. Szinte minden kertes háznál megtalálható a diófa....
TOVÁBB
NÉPSZERŰ CIKKEK
 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
  Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején...
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú...
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg...
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat...
TOVÁBBI CIKKEK
Kulcs az égiek kapujához – Tavaszi kankalin
  A tavaszi kankalin, latin nevén Primula veris, apró, évelő növény, amelynek a...
Felfedezés Magyarország egyik leglenyűgözőbb természeti csodájában - a Rám-szakadékban
  Magyarország sokszínű és lenyűgöző tájakat kínál azoknak, akik szeretik felfedezni a...
Méhpempő: Az egészség varázslatos csodaszere
  A méhpempő a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás,...
Nagyanyáink még tartották – Eltűntek a tyúkok a kiskertből?
  Nagyanyáink kertjéből még nem hiányozhatott a baromfi, de manapság mintha már nem lenne...

Címkék