Nem csoda, hanem természetes emberi képességünk, hogy meggyógyíthatjuk saját magunkat! A természet törvényeinek alkalmazásával erre képesek lehetünk.
A keleti orvostudomány (őshazája Kína, Indai) azt tanítja, hogy ételünk a legjobb orvosságunk. Valószínűleg azért, mert a tradicionális keleti orvosok még hitték, hogy a gyógyító munkát valójában a természet is elvégezheti.
Érdekesség: A gyógyítókat nagy becsben tartották. Természetesen a foglalkozás már önmagában is nagy felelősséggel járt, arról nem is beszélve, ha a beteg állapota rosszabbodott, az orvos honoráriumát megvonhatták…
A régi távol-keletiek meg voltak győződve arról, hogy az orvosnak kötelessége az embereket egészségben tartani! – A természetes orvoslásra általában jellemző ez a szemlélet.
A ‘Shurai’ – egy 3000 éves kínai könyv – ötféle orvosi csoportot különböztet meg:
● a legmagasabb pozícióban a bölcs (Arra tanította az embereket, hogyan lehetnek képesek környezetükkel és a természettel összhangban élni.),
● utána a diétával foglalkozó orvos (Kötelességszerűen alkalmazta a megelőző orvostudományt.),
● azután a ‘sebész’ (Jellemzően csak súlyos sérülés esetén kapott feladatot, például csonttörés, amit helyre kellett rakni, vagy sebet kellett gyógyítani.),
● majd az általános orvos (Az általános orvos gyógynövényeket használt és különféle technikát, mint például az akupunktúra.),
● legvégül pedig az állatorvos foglal helyet.
A keleti orvostudomány másképp foglalkozik az egészségügyi problémákkal, betegségekkel. Félelemből semmit nem semmisítenek meg.
Nem az a cél, hogy a szimptómákat megszüntessék, hanem, hogy a legyengült embert fizikailag és lelkileg annyira megerősítsék, hogy képes legyen a kórokozókkal együtt élni, és önmaga tudja magát meggyógyítani!
A keleti gyógyítás a testet teljes egésznek tekinti, és ha egy szerv vagy szervrendszert beteg, akkor mindig azt figyeli meg, hogy honnan indult ki, és mi hozta létre a betegséget. – Ma is vallják, hogy ugyan orvosi kezelésre természetesen sok esetben tényleg szükség lehet, de ha egy mód van rá, mérsékelten és rövid időre vegyük igénybe azt.
Legelső teendőnk: figyeljünk étkezésünkre!