Ne edd, hanem idd a burgonyát

 

Kutatások bebizonyították, hogy a burgonyában számos egészségvédő hatóanyag van, melyeknek köszönhetően kezelhetővé válhat a gyomorhurut, a vastagbélhurut, a gyomor- és bélfekély.

 burgonyalé, sav-bázis egyensúly, fogyás, fogyókúra, nyers burgonya, gyulladáscsökkentő, letargia, húgysav, ízület, ízületi gyulladás, köszvény, artritis, koleszterinszint, puffadás, hasmenés, székrekedés, gyomorfekély, emésztés, gyomornedv, nyálkahártya, stroke, szívroham, szívbetegség, ekcéma, pattanás, napégés, hajhullás, hajhagyma, izomfájdalom, hátfájdalom, immunrendszer, vastagbélhurut, gyomorhurut, bélflóra

 Fotó: egészségtér

A krumpliban nagy mennyiségű béta karotin, A-, C-, B1-, B2-, B6- vitamin, valamint folsav található. Emellett még a burgonyából káliumhoz, kalciumhoz, mangánhoz, foszforhoz, kénhez, rézhez, vashoz, rostokhoz és fehérjékhez is hozzájuthatunk.

 

Mire jó a burgonyalé?

 

●  Napi egy pohár burgonyalé annyi C-vitamint tartalmaz, hogy hozzájárulhat az immunrendszer egészséges működéséhez.

●  A burgonyalé fogyasztásával gyógyíthatjuk a gyulladásos betegségeket, úgy mint az arthritist, a hátfájdalmat, illetve megszünteti izomfájdalmak tüneteit.

●  Egészségessé teszi a hajunkat, megállítja a hajhullást, gyorsítja a növekedést, erősíti a hajhagymákat.

●  A burgonya leve gyógyítja a napégés kellemetlen tüneteit. Ha közvetlenül a bőrre kenjük, hamar tapasztalhatjuk majd, hogy a bőrünk simább, fényesebb lesz, és kevésbé ráncosodik. A krumpli leve megnyugtatja, megtisztítja az ekcémás, pattanásos bőrt is.

●  A burgonyának a leve hozzájárul a máj és az epehólyag egészségéhez is, hiszen fogyasztásával szinte azonnal kitakarítja a méreganyagokat az olyan fontos szerveinkből, mint a máj és az epe.

●  A burgonyalé védőburkot von a szív köré és ezzel óvja a szívet, így elkerülhető a stroke, a szívroham, vagy más szívbetegség.

●  Segít a gyomorfekély gyógyulásában, ha egy hónapig napi rendszerességgel reggel éhgyomorra iszunk 1 dl burgonyalét. Ez által nem csak a gyomorfekély tünetei, hanem a gyomorszájnál jelentkező fájdalom vagy a savas felböfögés is enyhülni fog. A nyers burgonya leve megnyugtatja a gyomor nyálkahártyáját, mivel a nyál, a gyomornedvek és a meleg hatására dextrinekre bomlik.

 

 

●  A nyers burgonyalé teljes mértékben rendben tartja a gyomrot, hiszen nem csak a gyomorfekély tüneteit mérsékli, hanem serkenti az emésztést, és az olyan kellemetlen tünetekkel is felveszi a harcot, mint a puffadás, a hasmenés vagy a székrekedés.

●  Kordában tartja a koleszterinszintet is a burgonyalé rendszeres fogyasztása.

●  A burgonyalé semlegesíti a húgysav miatt az ízületekben kialakuló kristályokat is, amelyek a gyulladásért felelősek, segít a köszvény elleni küzdelemben.

●  Megnöveli a test energiaszintjét, serkenti a vérkeringést a burgonyában található thiamin, más néven a B1-vitamin. Általános gyengeség és letargia esetén érdemes minden nap meginni egy pohár burgonyalét.

●  A burgonya nyers leve remek lúgosító hatással rendelkezik, nagyszerűen semlegesíti az erős gyomorsavat is, ezáltal megnyugtatja a fájó gyomrot, és csökkenti az emésztőrendszerben fellépő gyulladásokat.

●  A burgonya leve helyreállítja a szervezet sav-bázis egyensúlyát, ami különösen fontos, hiszen a modern táplálkozás következtében a legtöbb ember szervezete elsavasodik.

●  Fogyás céljából meg kell inni egy csészényi burgonyalét reggeli előtt és egy másik csészényit 2-3 órával lefekvés előtt.

 

Hogyan készítsünk burgonyalét?

 

A legjobb a piros burgonya levét alkalmazni. Ha íztelennek találod, akkor ízesítheted almalével, citromlével, sárgarépalével, mézzel.

Mossuk meg a burgonyát és hámozzuk. Ne használd fel a zöld, vagy a csírázott burgonyát!

Ha van gyümölcscentrifugád, akkor rakd bele a megmosott, feldarabolt krumplit, és préseld ki a levét. Ha nincs, akkor sem kell kétségbeesni. Reszeld le és tedd egy vászonba, ami alá helyezz egy edényt, hogy az értékes lé lecsöpögjön.

 

Erőfeszítéseink nem fognak jutalom nélkül maradni, ha reggel, lehetőleg éhgyomorra fogyasztjuk a burgonya nyers levét.

 

fogyókúra

Számos betegség gyógyítható rendszeres szeretkezéssel
  Feszült vagy? Alvásproblémád van? Kiderült, hogy számos olyan betegség van, amely egyszerűen gyógyítható rendszeres szeretkezéssel. 12 ok, melynek...
TOVÁBB
Fagyaszd le a citromot és mondj búcsút a cukorbetegségnek, a daganatoknak és az elhízásnak!
  A citrom az egyik legegészségesebb gyümölcsökhöz tartozik. Az egész világon számtalan egészségügyi problémára alkalmazzák, helyet kap a konyhában...
TOVÁBB
Ha tehetjük, mindig igyunk savanyú káposztalevet
  A savanyú káposzta levét ősidők óta használják terápiás célokra, nagyszüleink is kiválóan ismerték gyógyhatásait. Az ital kiváló méregtelenítő,...
TOVÁBB
A citromos víz 11 olyan előnye, amit eddig biztosan nem tudtál
  Sokan csak akkor kezdenek el citromos vizet inni, amikor pl. jógázni kezdenek. A legtöbben a vizet/ásványvizet mindenféle ízesítés nélkül isszák,...
TOVÁBB
NEKED AJÁNLJUK
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg és belsőleg egyaránt gyulladáscsökkentő, hűsítő,...
TOVÁBB
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat is előszeretettel használja. Összetevőinek köszönhetően elsősorban...
TOVÁBB
Egy növény, mely százszor hatékonyabb a kemoterápiánál
  Ez a gyógynövény nem más, mint a tavasszal a mezőket sárga színnel beborító pitypang (Taraxacum officinale). Ugye nem gondoltuk volna, hogy ez az...
TOVÁBB
Diólevél legyen a barátod!
    A diófa ma úgy tűnik reneszánszát éli és egyre többen érdeklődnek a diófalevél gyógyító hatásáról. Szinte minden kertes háznál megtalálható a diófa....
TOVÁBB
NÉPSZERŰ CIKKEK
 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
  Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején...
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú...
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg...
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat...
TOVÁBBI CIKKEK
Kulcs az égiek kapujához – Tavaszi kankalin
  A tavaszi kankalin, latin nevén Primula veris, apró, évelő növény, amelynek a...
Felfedezés Magyarország egyik leglenyűgözőbb természeti csodájában - a Rám-szakadékban
  Magyarország sokszínű és lenyűgöző tájakat kínál azoknak, akik szeretik felfedezni a...
Méhpempő: Az egészség varázslatos csodaszere
  A méhpempő a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás,...
Nagyanyáink még tartották – Eltűntek a tyúkok a kiskertből?
  Nagyanyáink kertjéből még nem hiányozhatott a baromfi, de manapság mintha már nem lenne...

Címkék