A rák nagyon gyakori betegség napjainkban - a statisztikák szerint 3-ból 1 ember élete egy bizonyos pontján megkapja. Azonban sokak számára, akik egészséges életmódot folytatnak, továbbra is megválaszolatlan a kérdés: Hogyhogy én?
Dr. Vishal Rao, onkológus és fej- és nyaki sebésznek dolga volt egy beteggel, aki nem dohányzott, nem ivott, egészségesen táplálkozott és mégis diagnosztizálták nála rákot. Egy olyan beteg, aki olyan egészségesen élt, amennyire csak lehet, mégis felütötte a fejét a hiba a rendszerben. Amikor a páciens megkérdezte az orvost, hogy miért én?", az egy pillanatig szótlan maradt. Dr. Rao azonban megemlítette, hogy a halálos rákkeltő anyagok nem csak a dohánytermékekben vannak jelen. Sok olyan tényező van jelen az életünkben, ami szintén rákhoz vezethet.
Rovarirtók
A földművelők számára, a peszticidek elengedhetetlenek, mivel ezek védik a növényeket a kártevő rovaroktól. De mindig fennáll a kockázata a peszticid mérgezésének, sőt a rák kialakulásának. Természetesen nem az a megoldás, hogy ezentúl kerüljük a gyümölcsöket és a zöldségeket, hanem inkább az organikus termékek irányába kellene elindulnunk.
Tartósítószerek
A tartósítószereket hosszú ideig biztonságosnak és ehetőnek tartották. Néhány tartósító, mint a só, a cukor és a növényi olaj, nem tűnik olyan ártalmasnak igaz? Nemcsak tartósítják az élelmiszert, hanem tápanyagot biztosítanak a szervezetnek, ha szükséges mennyiségben fogyasztják őket.
Azonban a gyorsan fejlődő technológiával a vállalatok áttértek a szintetikus konzerválószerekre, amelyek hosszú ideig tartósítják és védik az élelmiszereket a romlástól. Azonban azt nem jelenti, hogy biztonságban is tartja azokat, mivel ezek az új szerek károsítanak minket. Tanulmányok szerint a szintetikus élelmiszer-tartósítószerek, mint a nátrium-benzoát és a nátrium-nitrit, gyomorrákot okozhatnak.
Szennyezőanyagok
Egy másik megtévesztő vegyi anyag, amely a fogyasztható élelmiszerekre vonatkozik, az élelmiszer-színezékek. A természetes élelmiszer-színezékek, mint például a gránátalma, a sárgarépalé, a spenótpor, a petrezselyemlé, a kurkuma, az áfonyalé és a kakaópor, ártalmatlanok. De mivel az eltarthatóságuk alacsony, alig használják őket.
Az élelmiszeripar olyan színezékeket kezdett használni, amelyeket krétaporból, fűrészporból, nem megengedett színezékekből, kőszénkátrányokból állítanak elő. A vállalatok emellett szintetikus élelmiszer színezékeket is használnak, még akkor is, ha tudják, hogy hosszú távú egészségügyi problémákat okoznak.
Higiénia
Mindannyian szeretjük az utcán árusított ételeket. Akár ízletes hot-dogról, friss sült krumpliról vagy ízletes hamburgerről van szó, élvezzük a hangulatot. Vannak azonban olyan egészségügyi kockázatok, amelyek az utcai árusoktól származnak, mint például a közlekedésből származó szennyező anyagok és a levegő szennyezettsége.
Érésgyorsítók
Amint azt már korábban említettük, hosszú időn keresztül nem tudjuk megőrizni zöldségeket és gyümölcsüket. Tehát amikor betakarítják őket, érlelő anyagokkal, például kalcium-karbiddal és etilénnel kezelik. Mi pedig tudatlanul fogyasztjuk ezeket, csökkentve a várható élettartamunkat.
Tehát most, hogy ismered az úgynevezett „egészséges ételek” veszélyeit, felteheted a kérdést, hogy „hogyan jutottunk el erre a pontra?” Nos, ez egyszerű, az emberiség mindenhol azonnali szolgáltatást igényel. Függetlenül attól, hogy kávé vagy hamburger, azonnali kiszolgálásra van szükség. Az élelmiszeriparnak meg kellett találnia a módját, hogy ezt az igényt kielégítse. Ehhez meg kellett találni a módját, hogy meghosszabbítsa a tárolt termékek élettartamát.