Hogyan fújjuk ki helyesen az orrunkat?

 

A helytelen orrfújás súlyos következményekkel is járhat! Nagyon sokan rosszul csinálják, ami nemcsak, hogy nem segít, de árt is.

Az orrfújás egyszerű dolognak tűnhet, de valójában van néhány fontos szabály, amit érdemes betartani, hogy elkerüljük a kellemetlen következményeket, mint például a fülkürt elzáródása vagy az arcüreggyulladás. Íme egy részletes útmutató arról, hogyan fújjuk ki helyesen az orrunkat.

Lazítsd el magad –Ülj le vagy állj egy kényelmes pozícióban, és lélegezz nyugodtan. Ne rohanj, hiszen az erőltetett orrfújás több kárt okozhat, mint hasznot.

Fújj egy orrlyukat egyszerre –Fogd be az egyik orrlyukadat az ujjaddal, és fújj levegőt a másik orrlyukon keresztül, hogy eltávolítsd a váladékot. Ne fújj túl erősen, mert ez nyomást helyezhet a fülkürtökre és akár fülgyulladáshoz is vezethet.

Váltogasd az orrlyukakat –Miután az egyik orrlyukat kifújtad, ismételd meg a folyamatot a másik orrlyukkal is. Ezzel elkerülhető, hogy túl nagy nyomás keletkezzen az egyik oldalra.

Használj sós orrspray-t, ha szükséges –Ha az orrdugulás makacs, érdemes sós orrspray-t vagy sós vizes oldatot használni, hogy megkönnyítsd a váladék távozását. Ez különösen hasznos lehet allergia vagy megfázás esetén.

Kerüld az erőteljes orrfújást –Az erőteljes orrfújás helyett inkább ismételt, gyengébb fújásokat alkalmazz, hogy a nyomást ne növeld túlzottan az arcüregben és a fülkürtben.

 

Az orrfújás egyszerű, mégis fontos művelet, amelyet megfelelően kell végezni a szövődmények elkerülése érdekében. Az ideális technika segít megőrizni az orrjáratok egészségét és kényelmét, különösen megfázás vagy allergia idején. A helyes technika betartása mindennapjaink része kell, hogy legyen, különösen a hideg hónapokban, amikor a légúti fertőzések gyakoribbak.

orrfújás

Hogyan fújjuk ki helyesen az orrunkat?
  A helytelen orrfújás súlyos következményekkel is járhat! Nagyon sokan rosszul csinálják, ami nemcsak, hogy nem segít, de árt is. Az orrfújás...
TOVÁBB
NEKED AJÁNLJUK
 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején sikeresen alkalmazták ezt a szert súlyos betegségeknél, elég jó...
TOVÁBB
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú gyógyszerek vénykötelesek. A metamizole-t 1920-ban...
TOVÁBB
Megtalálták a rák valódi okát
  Lenyűgöző felfedezés a rák valódi okáról: meggyógyulhat a beteg, ha megérti betegsége okát. Dr. Hamer a 70-es években a müncheni onkológiai...
TOVÁBB
A világ leghalálosabb pirulái – Xanax és társai, avagy a benzodiazepinek veszélyei, mellékhatásai
  A Xanax nevű szer a benzodiazepinek csoportjába tartozik, általában szorongásos betegségek, pánikbetegség és depresszió okozta szorongás...
TOVÁBB
NÉPSZERŰ CIKKEK
 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején sikeresen...
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú...
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg...
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat...
TOVÁBBI CIKKEK
Ételek, melyek színükkel védelmet nyújthatnak a rák ellen
  A természet tele van bölcsességgel, és ha figyelmesen szemléljük az élelmiszereinket,...
Klímaváltozás – hisszük is, meg nem is
A klímaváltozás kérdése az egyik legégetőbb probléma, amellyel ma az emberiség szembenéz....
Életünk ízesítője a lestyán
Nagyanyáink kertjében gyakran ott zöldellt egy különleges növény, amelyet nemcsak fűszerként,...
Nagyanyáink csodaszere a keserűsó
A régi időkben, amikor még nem volt mindenre külön pirula és mesterséges szer, az emberek...

Címkék