A refluxbetegség következtében kialakuló általános tünetek sok ezer ember hétköznapjait keserítik meg. Azonban panaszmentességet lehetne elérni az esetek nagy részében tudatos életmódváltással.
Az orvostudomány nem az okot kutatja, hanem mindig a refluxot vizsgálja (pl. gyomortükrözés). Ez által azonban nem is tudja meggyógyítani a refluxos embert, maximum állandó gyógyszer szedése mellett többé-kevésbé tünetmentesíti. Így az ember marad refluxos élete végéig, mivel az ok megmaradt.
Néhány orvos el is ismeri, hogy a reflux nem gyógyítható, csak gyógyszerrel kezelhető. A legtöbb orvos azonban már tudja, hogy ez nem így van! Minden orvosnak tudnia kellene, mert vizsgázott belőle. Úgy hívják, hogy biológia, biokémia, élettan.
Az orvos már csak a betegségekre koncentrál, mert azt lehet gyógyszerrel vagy műtéttel kezelni, és „elfelejtette használni” az orvosin tanultakat.
Oka van minden tünetnek és minden betegségnek. Ha felderítjük és megszüntetjük az okot, akkor megszűnik annak következménye is.
Az ok felderítése sokkal egyszerűbb, mint gondolnád. Ott keresd, ahol az orvostudomány nem keresi. Az életmódban.
A szervezetünkre életmódunkkal hatunk úgy, mint táplálkozással, folyadékbevitellel, mozgással, légzéssel és nem utolsó sorban gondolkodásunkkal és lelki állapotunkkal is.
Ezekkel a napi tevékenységekkel vezéreljük a szervezetünk működését és a helytelen működés, később betegségekhez vezethet.
Sok esetben a refluxra éveken át, sőt évtizedekig írnak fel gyógyszert, de jó ha tudjuk, hogy ezeknek a gyógyszereknek tudományosan igazolt mellékhatásai a következők lehetnek:
● vashiány,
● B12 vitaminhiány,
● csonttörés,
● bélrendszeri gyulladások és fertőzések,
● tüdőgyulladás,
● szívritmuszavar,
● szív- és érrendszeri problémák,
● gyomordaganat,
● vastagbéldaganat,
● demecia.
A szervezet egy zseniális rendszer, ahol több millió biokémiai folyamat zajlik egyszerre összhangban. Refluxra is hatásosan alkalmazhatod a természet erejét.
Milyen gyógymódokkal enyhíthetjük, csillapíthatjuk és gyógyíthatjuk a kellemetlen tüneteket?
● fehér akácvirág tea napi szinten való fogyasztásával. Ha enyhülnek a panaszok, akkor már elegendő heti 1-2 alkalommal fogyasztani és csak is az esti órákban.
● orbáncfű tea esténként lefekvés előtt, 6 hétig fogyasztva (de ne fogyasszuk együtt a fehér akácvirággal, legyen 2 óra különbség) nyugtatja a gyomoridegeket, erősíti az immunrendszer és jót tesz az idegrendszernek is. 6 hét után tarts hat hét szünetet, majd fogyaszthatod újra,
● a reflux tüneteit az enzimben gazdag ételek is enyhíthetik. Magas enzimtartalma van a gyömbérnek. A gyömbér a gyomor- és bélrendszer megnyugtatásában nyújt hathatós segítséget, és a pihentető, éjszakai alvás biztosításában is segítségedre van,
● a folyamatos irritációnak kitett nyelőcsőre nyugtató hatással van az Aloe-vera, mely csökkenti a gyulladást és segíti az emésztést is. A növény leveleinek nedvét préseld ki, keverd bele egy pohár vízbe. Ez az ital nemcsak a gyulladás enyhítésében nyújt segítséget, de megelőzésképpen is lehet fogyasztani,
● lúgosításként egy egész citrom levét ki kell nyomni, vízzel össze kell keverni és azt éhgyomorra elfogyasztani,
● szódabikarbóna almaecettel keverve szintén enyhíti a tüneteket, ezt főleg étkezések előtt és után próbáljuk,
● a héjában sült krumpli amellett, hogy nagyon finom még egészséges is, főleg ha kevés olívaolajat, vagy vajat is csorgatunk rá,
● reggel éhgyomorra egy két közepes krumpli nyers leve is tünetmentessé teheti a refluxos beteget, megszünteti a büfögést is,
● nagyon ajánlott a következő zöldségek, gyümölcsök fogyasztása is: borsó, cékla, fekete áfonya, fokhagyma, paprika, sárgarépa, szilvalekvár, sütőtök, dió, fagyöngy, közönséges galaj, som, kökény, lucerna, körömvirág,
● okozhatja a refluxot gluténérzékenység is, ezért meg lehet próbálni gluténmentes diétával kezelni a refluxot.
Mindezek mellet ne feledjük, hogy a mértéktelen alkoholfogyasztás, a cigaretta és a kávé nem tesz jót a refluxnak, sőt súlyosbíthatja is. Ha mégsem tudunk egyik napról a másikra lemondani ezekről az élvezeti szerekről, akkor legalább annyit tegyünk meg egészségünk érdekében, hogy éhgyomorra nem fogyasztjuk.
Megéri a fáradtságot, hogy próbálkozzunk elsőként az élelmiszerekkel. Hagyjuk el a fehérlisztet és mellőzzük a hagyományos rántott húsokat. Nagyon finoman lehet főzni gluténmentes lisztekkel, akár még kenyeret is süthetünk, mely nem tartalmaz mindenféle adalékanyagokat.
Délelőtt fogyasszunk frissen facsart gyümölcsleveket, délután zöldségleveket, este pedig gyógyteákat.
Lehetséges, hogy étrendeddel minden rendben van, mégis gyötörnek a reflux tünetei. Talán túl sokat idegeskedsz, aggódsz, és nem tudod kivédeni a stresszt a nap folyamán. Erre az állapotra hatásosak lehetnek az esti gyógyteák.
Ha kipróbáljuk a fenti tippeket, akkor már néhány nap után érezni fogjuk gyógyító hatását és rájövünk, hogy mennyivel kellemesebb így közérzetünk.