Az alábbiakban megtudhatod, hogy melyek azok a gyógynövények, melyek leginkább segítik a tavaszi regenerálódást.
Csalán
A csalán az egyik legjobb vértisztító növényünk, így a tavaszi regenerálódásban különösen jól használható. Kiváló immunerősítő és nyákoldó tulajdonságokkal bír.
A csalánlevél teája kúraszerűen fogyasztva a következő problémákon segít:
● vashiány,
● hajhullás,
● reuma, köszvény,
● vírusos megbetegedések esetén.
Csalántea
1-2 evőkanál szárított, vagy friss csalánlevelet 2 dl forró vízzel leöntünk, hagyjuk állni 5 percig, leszűrjük, majd langyosan fogyasszuk. A kúra során, naponta 3-4 csészével igyunk. Az elsőt rögtön ébredés után!
Körömvirág
Már a középkor óta az egyik legnépszerűbb gyógynövényünk, külsőleg és belsőleg is alkalmazzák.
A körömvirág teája az emésztési zavarok ellenszere, májgyulladás esetén is hatásos. Fogínyvérzésre is érdemes öblögetőként használni. Szorongásos panaszok ellen is alkalmazzák. A virágzatából 2 evőkanálnyit öntsünk le forró vízzel, hagyjuk állni, majd langyosan fogyasszuk.
A körömvirágkenőcs a sebgyógyulást segíti, regenerálja és fertőtleníti a bőrt. A rovarcsípés utáni viszketést is enyhíti. A patikákban kenőcs és balzsam is kapható.
Pongyola pitypang
A pongyola pitypang, avagy a gyermekláncfű szintén egy sokrétűen felhasználható gyógynövény. Európa nagy részén magától burjánzik, de van, ahol termesztik is, egészségmegőrző szerepe miatt. A-, C-, B-, és D-vitaminban gazdag, vértisztító hatású, méregteleníti a szervezetet. Gyökere erősíti a májat és hatékony ellenszere az endometriozisnak. A levele kiváló vízhajtó. Tinktúra, kapszula és folyadék formájában is kapható a patikákban.