Egy híres professzor elmélete szerint a stressz, a düh és a gyűlölet savas pH-t hoz létre a testünkben. Dr. Dulcan orvosprofesszor elképesztő elmélettel állt elő, melyet kezd igazolni a modern tudomány is.
Elmélete szerint életünkre, testi- és lelki egészségünkre óriási hatással vagyunk mi magunk.
Ha a lelki nyugalmunk valami miatt kibillen az egyensúlyból, az a testben is negatív változásokat hoz létre.
„A stressz, harag, félelem, gyűlölet, aggódás, féltékenység, irigység erős savas közeget hoz létre a szervezetben” – mondja Dulcan professzor.
És ha már szó esett a félelemről: ismert az Avicenna-kísérlet, amelyben két ketrecet helyeznek egymás mellé. Az egyikbe egy bárányt, a másikba egy farkast tesznek. A stressz és a félelem olyan szintre emelkedett a bárányban, hogy az rövid időn belül elpusztult.
Minden érzelmi egyensúlytalanság előbb-utóbb betegséget vált ki – mondta dr. Dulcan.
A gondolat a legerősebb erő az Univerzumban, hatalma által teremtjük meg saját világunkat. Pontosan olyan életünk lesz, amilyet elképzelünk.
Hogyan védhetjük meg magunk a negatív gondolatoktól?
Mindennek a titka az önkontroll. Ha valaki megbánt, akkor bocsássunk meg neki, ne tápláljuk magunkban a dühöt.
„A negatív gondolatok elvesznek életünkből, a pozitív gondolatok meghosszabbítják az életet. Keressük a boldogságot a saját hétköznapjainkban” – tanácsolja a professzor.
A megbocsátásnak pozitív hatása van, a test pH-értékét lúgossá változtatja. Viszont minden perc stressz, vagy idegeskedés, a sejtek életét rövidíti meg.
„Napjainkban egyre nagyobb méreteket ölt a stressz, a gyűlölet, a harag, az indulatosság, a kételkedés, az irigység, a félelem, a féltékenység, ami kisebb-nagyobb mértékű depressziót válthat ki, és egy olyan pH-szint egyensúly-felbomlást eredményez, ami kedvez a savas közeg kialakulásának, mely a betegségek melegágyát jelentheti.” – mondja a professzor.
A depressziónak nagyon káros hatása van, megakadályozza a gyógyulást, és hosszútávon számos más betegség kialakulását is előidézi.
Hogyan maradjunk pozitívak, és egészségesek?
Ha egészségesek, és boldogok szeretnénk lenni, érdemes betartani néhány fontos dolgot:
● Táplálkozzunk egészségesen és kiegyensúlyozottan, mozogjunk eleget, legyünk optimisták, tele reménnyel.
● Fontos, hogy éljünk önmagunknak, legyünk rugalmasak és tudni kell engedni a változásnak.
● Őrizzük meg az egyensúlyt a kiadott energia, és a pihenés, feltöltődés között.
● Ne figyeljünk oda a negatív dolgokra, próbáljunk megszabadulni az ártó, rosszindulatú gondolatoktól, mert ettől függhet egészségi állapotunk a jövőben.
Dulcan professzor szerint bármilyen érzelmi egyensúlyzavar idővel betegséget okoz. Ezért lenne nagyon hasznos az önkontroll és az agykontroll minél szélesebb körű tanítása, mert ezáltal az emberek képesek lennének megálljt parancsolni a negatív érzelmeknek.
A neurológus szerint a megbocsátással, elengedéssel lúgos hatás érvényesül a szervezetben, ami hozzájárul a test pH-szintjének egyensúlyához, ami azért remek, mert így jóval kevesebb az esélye a betegségek létrejöttének.
„Ha szeretnénk mindent megtenni az egészségünkért, akkor a következőkre érdemes figyelni: étkezzünk egészségesen, mozogjunk rendszeresen, pihenjünk rendszeresen, legyünk optimisták és reményteljesek. Igyekezzünk megtalálni azokat a dolgokat, amelyek valóban foglalkoztatnak, amit szenvedéllyel szeretünk csinálni. A rossz gondolatok elvesznek az életünkből, a jó gondolatok hozzá tesznek. Ha mást nem is tehetünk, legalább képzeljük el a jót” – véli a szakember.