Az apró dolgok is hatalmas boldogságot okozhatnak. Ilyen hatást válthat ki egy ”boldog” kép nézegetése. Gyönyörködj a természet adta csodákban anélkül, hogy elhagynád az otthonod!
Kép forrása: artiq.hu
Jobb hatással van egészségünkre a boldog képek nézegetése, mint a csoki, és jobban segít relaxálni mint a borok. Stresszcsökkentő hatásuk van, segítenek, hogy ha egy kicsivel is, de jobban érezzük magunkat.
Gyönyörködhetünk a természet adta csodákban anélkül, hogy elhagynánk az otthonunkat, legkedvesebb állatunk képével élettel tölthetjük meg a nappalit.
Repüljünk el a világ bármely tájára, evezzünk a nyílt vízre, élvezzük a kilátást és a szabadságot az otthon melegében! Érezhetjük lakásunkban a nyugalmat, a hűs tengeri szellőt, a finom homokot, a romantikus naplementét! Válassz szöveges képet, ugyanis néhány szó az egész életet megváltoztathatja, motiválhat és lendületet adhat a nehéz időkben.
Egy olyan weboldalt találtam, melynek vászonképeivel ez egyáltalán nem lehetetlen. Az artiq.hu-n elérhető vászonképek mindenki számára elérhető áron ajánlja faldekorációit, melyek nézegetésével feltöltődhetünk akár rohanó, stresszes napok után, vagy akár bezártságtól szenvedve.
Belophatjuk a napsütést otthonunk falai közé egy sárga színekben gazdag vászonkép segítségével. Ezzel folyamatosan biztosíthatjuk magunk, családunk számára a jó hangulatot, a derűt, az optimizmust.
A színek hatással vannak ránk: a kék megnyugtat, a zöld harmonizál, a piros életerőt sugároz, a barna a föld biztonságát nyújtja, a rózsaszín nyitottá tesz a szeretet és a szerelem iránt, a narancssárga felvidít.
A színek jelentése kultúránként különbözhet, vagy akár egyezhet is. Minden színnek van pozitív és negatív szimbolikája is. Hatásuk, és az általuk felébresztett érzelmek függnek az adott szín árnyalatától, és persze nagyban személyiségünktől, hangulatunktól is.
A színek pszichológiai és (ön)kifejező hatása
● a fehér a szín hiánya – távolinak tűnő szín. Hideget, telet, semlegességet, de reményt, könnyedséget, házasságot is jelent. Világosságot, tiszteletet, tisztaságot, egyszerűséget, békét, ártatlanságot, erkölcsösséget, biztonságot, alázatot, sterilitást, bizonytalanságot, lemondást fejez ki.
● a fekete a legsötétebb szín – az árnyék és a káosz szimbóluma. A nyugati kultúrában a halál és a gyász színe. Misztikum és spiritualitás is társult hozzá. Jelképe többek között a hiány, a hatalom, az elegancia, jómódúság, titokzatosság és a szomorúság jelentéstartalmaknak is.
● a szürke a fehér (ártatlanság) és a fekete (gonoszság) között helyezkedik el – eleganciát, alázatot, tiszteletet, bölcsességet, öregkort, pesszimizmust, unalmat, elmúlást, piszkosságot, egyensúlyt, visszafogottságot, formalitást jelképez.
● a piros, vagy vörös a düh, szerelem, szenvedély, energia erőteljes kifejezője – szimbóluma a szexnek, tűznek, romantikának. A vezető, törekvő maszkulin és hatalomra törő emberek színe.
● a narancssárga az energia, lelkesedés, hatékonyság és az egyensúlyra törekvés színe. A buddhizmus és a hinduizmus színe is. Boldogságot, vidámságot, melegséget, lelkesedést, játékosságot, vágyakat jelképez, de agressziót, erőszakosságot, veszélyességet is hordoz a szimbolikája.
● a zöld a megújulás színe, utal az intelligenciára, természetre, fiatalságra – más jelentései: termékenység, környezet, gazdagság, szerencse, életerő, nagylelkűség, féltékenység, megújulás, jólét, fejlődés, egészség, őszinteség, egyensúly, stabilitás, nyugodtság és a kreatív intelligencia. Kínában a szégyen színe.
● a kék a nyugalom és a spiritualitás színe – a kék szín jelentéstartalmához tartoznak; víz, férfi, teremtés, égbolt, béke, harmónia, nyugodtság, hűvösség, konzervativizmus, magabiztosság, jég, hűség, idealizmus, erősség, céltudatosság, igazságosság, erő, könnyedség, barátságosság.
● a barna szín és árnyalatai szimbolizálja a stabilitást, nyugodtságot, mélységet, természetességet, gazdagságot, stabilitást, hagyományokat.
● a sárga tipikusan a napfényt, vidámságot, optimizmust jelképezi, ehhez hasonlóan a fényességet (intelligenciában is), idealizmust, gazdagságot (arany), földet, reményt, az új élet kezdetét (tojás sárgája, virágporok), örömöt, jó kapcsolatokat is jelképez.
● indigó – erősen a spiritualitásra és az intuícióra utaló szín. Egyes kultúrákban a szerelmet és bölcsességet is szimbolizálja.
● a lila varázslatot, a túlvilágit, és a fenséges, de érinthetetlen, tisztelettel övezett királyit jelképezi - spiritualitást, nemességet, kreativitást, jólétet, előkelőséget, nosztalgiát, ünnepélyességet, titokzatosságot, gyászt, szexuális bizonytalanságot, büszkeséget, bűnbánatot, vallásosságot szimbolizál.
● a bíborvörös a művészi kreativitás jelképe.
● a rózsaszín az optimizmus és a romantikus szerelem jelképe. A halvány rózsaszín a tavasz szimbóluma.
A képekre univerzális nyelvként is tekinthetünk.
Kepes György festő, tervező és fotóművész szerint: „A vizuális nyelv minden más kommunikációs eszköznél hatékonyabban képes a tudást terjeszteni. Segítségével az ember tárgyi formában fejezheti ki és adhatja tovább tapasztalatait. A vizuális kommunikáció egyetemes és nemzetközi: nem ismeri a nyelv, a szókincs vagy a nyelvtan korlátait; egyaránt megérthetik írástudatlanok és művelt emberek”.
A képnézegetés a lélek terápiája. A képek erős hatással vannak a lelkünkre. Ezt a sajátságukat akár tudatosan is kihasználhatjuk, a lelkünk igényei szerint.
Amikor egy képet nézünk, feltöltődünk a kép által kibocsátott energiával. Minden képnek van energiája. Például a hegy láttán megnő a biztonságérzetünk, létrejön bennünk a stabilitás iránti vágy. A tűz vagy a vulkán láttán a tűz energiája fokozódik bennünk, élénkebbé válunk, és készek leszünk felvenni a harcot valakivel vagy valamivel.