Testi betegségeink intő jelek, melyek arról árulkodnak, hogy lelkünkben megszűnt a harmónia. Az összes testi probléma, így a tüdőt érintő megbetegedések is feldolgozatlan lelki problémákra vezethetők vissza. A test és a lélek együttes kezelése jelentheti az utat a teljes gyógyulás felé.
A tüdő rendszerint kórokozó (pl. baktérium, vírus, gomba) által okozott gyulladásos betegsége, amely magas lázzal, hidegrázással, levertséggel, végtagfájdalmakkal, fejfájással és köhögéssel jár.
A tüdő betegségei a külvilággal való kapcsolataink, kommunikációs képességünk, kijelölt saját kereteink között megélt szabadságunk útjában álló, elfojtott és ki nem élt érzelmeinkről tanúskodnak. A feszültség, az agresszió, a frusztráció, a düh, a félelmek, az elengedés hiánya, a veszteség, az érzelmi egzisztenciális félelmek, az önsajnálat, a vélt és valós sérelmek és általában az érzelmek elfojtása negatívan hatnak közérzetünkre, nem tudunk tőlük „fellélegezni”, nem tudunk igazán nyitottak és szabadok lenni.
A tüdőgyulladás lelki okai lehetnek
● lelki beszűkülés,
● jelen életbeli negatív érzelmi lenyomatok,
● utódnemzés elutasítása,
● elfojtott gyerekkori megaláztatás,
● tudatalatti kétségbeesettség,
● gátlás miatti leblokkolás,
● rágalom miatti szorongás,
● teljes önmegadás,
● önfeladásig menő alkalmazkodás,
● elszegényedés miatti negatív jövőkép.
A test üzen nekünk. A betegségek arra hívják fel a figyelmet, hogy valamit elhanyagolunk vagy elfojtunk magunkban.
Jó lenne megérteni testünk jelzéseit, és azelőtt észrevenni, mielőtt kialakul valamilyen testi betegség.
A mindennapok megszokott módszere, hogy betegség esetén gyógyszerekhez nyúlunk, a tüneteket próbáljuk meg enyhíteni, megszüntetni. Egyes nézetek szerint azonban a test és a lélek harmóniájának megbomlására figyelmeztet egy-egy betegség, ezért aztán fontos, hogy megtaláljuk annak hátterét önmagunkban.
Ép testben ép lélek – tartja a mondás, ami fordított esetben is igaz: ha rend van a lélekben, úgy a test is egészségesen működik.
A betegségek felhívják a figyelmet a lelki problémákra, de igaz a tüdőt érintő megbetegedésekre is, mint amilyen az asztma, a tüdőgyulladás vagy a hörghurut.
A tüdő a légzőrendszer egyik legfontosabb szerve. Feladata, hogy a belélegzett oxigént a véráramba juttassa, a vérben szállított szén-dioxidot pedig kilégzéssel a légkörbe juttassa.
A tüdő szűri meg a testbe kerülő, az életet jelentő levegőt – az őt érintő betegségek tehát a létezésünkkel kapcsolatos problémákat jelezhetik.
A légzés tehát nélkülözhetetlen ahhoz, hogy életben maradjunk. Ha valamilyen oknál fogva korlátozódik a „levegőhöz jutás”, nem lesz megfelelő az oxigénellátottság. Ezzel együtt akadály képződik a külvilággal való kapcsolatban, a szeretett személyekkel, így nem tud áramolni a tőlük kapott energia, a szeretet.
A légzés szimbolikus üzenete a kapcsolódás a környezettel, az életerő áramlása, a felszabadultság. Ha itt gondok vannak, akkor előfordulhatnak légzőszervi betegségek.
A légzésnek szimbolikus üzenete van, így a légzőszervi megbetegedések más problémákat is jeleznek.
A „nehezen kapok levegőt” érzése miatt elszigetelve érezheti magát a beteg. Ez párhuzamba állítható a „nem érdemlem meg” érzéssel: vagyis nekem nem jár a boldogság, a felszabadultság, az öröm és a szeretet, ezért megakadályozom, hogy hozzájuk juthassak. Ha nincs elég levegőm, akkor nincs megfelelő, kielégítő kapcsolatom például a párommal, a családtagjaimmal és azokkal, akiket szeretek.
A hagyományos orvosi kezeléseken túl a teljes gyógyulás érdekében érdemes mélyebbre ásni, és megvizsgálni a beteg emberi kapcsolatait. Nem zárkózott-e be túlságosan az utóbbi időben? Mennyire nyitott a szerettei felé? Tud-e elég szeretetet adni, és cserébe érdemesnek találja-e magát arra, hogy kapjon is vissza belőle?
Testi problémáink tehát lelki gondjainkról, meg nem oldott feladatainkról árulkodnak. Érdemes olvasnunk a jelekből, mert a gyógyulás elengedhetetlen feltétele, hogy változtassunk önmagunkon, élethelyzeteinken. Ha gondolataink letértek a helyes irányról és kibillenünk egyensúlyunkból, testünk energiái nem áramlanak megfelelően. A pozitív gondolkodás sokat segíthet ezekben az esetekben és fontos, hogy újra megfogalmazzuk céljainkat.
Az a betegség, ami a tudat befolyása alatt jött létre, ugyanezen a módon gyógyítható is.
A pszichés háttér felkutatásában persze lehet hinni és kételkedni is, de egy biztos: ha a lelkedben rend van, és a tested jelzései alapján próbálsz belső harmóniád megteremtésére koncentrálni, azzal mindenképpen nyerni fogsz!