Székrekedés esetén ne nyúljunk rögtön kémiai hashajtókhoz, inkább próbáljuk meg az emésztésünket természetes módon újra beindítani.
Ha székrekedésben szenvedsz, akkor először a mindennapi szokásaid kell alaposabban megvizsgálni; mennyire táplálkozol egészségesen, mennyit mozogsz? Ha ezeket rendbe hozod, akkor az emésztés talán hashajtók nélkül rendbe is jön. Táplálkozásbeli változással, illetve több mozgással, ha nem értünk el sikert, akkor folyamodhatunk természetes háziszerekhez is. Ide tartozik például a savanyúkáposzta leve!
A savanyúkáposzta leve tele van vitaminokkal és a bélrendszerre jótékony hatással van, sőt, a daganatos sejtek szaporodását is gátolhatják. Már napi 1 dl savanyúkáposztalé elfogyasztása erősíti a bélflórát és megsemmisíti a káros baktériumokat, tehermentesíti a májat, C-vitamin tartalma pedig szintén magas.
Az emésztőrendszert támogatja azáltal, hogy nagy mennyiségű ként tartalmaz, amely egyúttal sejtjeink alkotóeleme. Ezt a kedvező hatást a benne lévő jód és klór tovább erősíti. Éppen ezért legelőnyösebb, ha a savanyú káposzta levét nyersen fogyasztjuk. A savanyú káposzta leve nem csak hashajtó hatású, megakadályozza a szorulás kialakulását, vagy a már kialakult székrekedést is megszűnteti. Egyfajta természetes béltisztító program elvégzését viszi véghez, mivel tejsavtartalma vetekszik a joghurtéval. A tejsav azon kívül, hogy megakadályozza magának az élelmiszernek a rothadását, számos jótékony hatással is rendelkezik a bélrendszerre; igazi kipucolást végez és megszünteti a káros salakanyagok felhalmozódását.
Kefeként söpör végig a belekben, és minden salakanyagot eltávolít onnan. Ennek köszönhetően emésztésünk és székletünk is rendben lesz. Az epebetegek viszont csak óvatosan fogyasszák!
Készítsünk savanyúkáposztát házilag. Nem nagy kihívás. Akár egy 5 literes befőttes üveget is használhatunk. Itt megtudhatod, hogy milyen lépésekben készül a házi savanyúkáposzta.