Valódi turbóhatással rendelkezik a salaktalanító italok között a sárgarépa-, zeller-, savanyú káposzta-, illetve brokkolilé, bár ízében kicsit szokatlan. Fogyassz naponta 3–5 pohár gyümölcs- vagy zöldséglevet és így szervezeted – kevés kalória mellett – minden szükséges vitaminhoz hozzájut!
A nyers brokkolilét koncentrált formában, markáns íze miatt sokan nem tudják elfogyasztani, erős gyomrot igényel. A kellemes fogyasztás érdekében hígíthatod almával, citrusfélék levével, vagy keverheted egyéb zöldségfélékkel.
A brokkoliban található szulforán védi az agyunkat, a látásunkat és rákmegelőző hatása is van.
Ha megfőzzük a brokkolit, akkor ez az enzim megsemmisül, ezért nem hatásosak a rák elleni küzdelemben.
Keverheted a brokkolit naranccsal, almával, ananásszal, uborkával, répával, céklával, zellerrel.
Az alaposan megmosott brokkolit vágd kisebb darabokra és tetszőleges zöldséggel, vagy gyümölccsel rakd turmixgépbe. Kevés citromot is tehetsz bele. Ha céklával turmixolod, akkor a citromban lévő C-vitamin segíti a céklában rejlő vas felszívódását. Önts hozzá 1-2 dl langyos vizet és alaposan turmixold össze. Ezek után szűrd át és kortyolgatva lassan fogyaszd.
Ha nem tudsz megbarátkozni a brokkolilé nyers fogyasztásával, akkor a zöldség fogyasztásra alkalmas lesz és jótékony hatóanyagait is részben megőrzi, ha kisebb darabokra vágva kevés vízben puhára főzöd. Ha megpuhul turmixolod és már fogyasztható is némi fűszerezés után, vagy készíthető belőle leves.
Sokan elkövetik azt a hibát a brokkoli főzésekor, hogy először megfőzik, majd utána vágják fel, pedig ezt fordítva kellene csinálni.