Egy román onkológus szakorvos, Alexandrina Cringeanu úgy döntött, hogy más megközelítésből, más módszerekkel közelíti meg a daganatos betegségek kezelését. Ezért szakmai pályája új fordulatot vett, amelyről egy szaklapnak árult el részleteket. Íme, az interjú.
– A betegségek, amelyekkel nap, mint nap szembesül az orvos, érzékenyebbé teszi őket, vagy immunisabbá. Önnél ez hogy van?
– Én érzékenyebb lettem és ezért úgy döntöttem, hogy 4 év után felhagyok ezzel a hagyományosnak nevezett gyógyászattal. Véleményem szerint egyetlen egy orvos sem válik teljesen immunissá a betegségek láttán, esetleg vannak, akik jobban tudják palástolni az érzéseiket.
– Mi okozza az emberekben a káoszt, illetve ki, ha lehet ezt kérdezni?
– A betegség egy lecke, amit meg kell oldanunk, úgy, ha rájövünk arra, hogy milyen mértékben távolodtunk el azoktól a dolgoktól, személyektől, amik, akik fontosak számunkra. Ugyanakkor sok fizikai, kémiai, biológiai, mentális, spirituális faktor is közrejátszik a betegségek kialakulásában. Az életmód, a gyorséttermek kínálata, a túlzott gyógyszerfogyasztás, a stressz, a lehangoltság, a negatív szemléletmód is mind hozzájárul ahhoz, hogy valaki megbetegedjen.
– Mit lehet tenni a megelőzés érdekében? A harmónia mennyire játszik fontos szerepet, hogy egyensúlyba kerüljön minden bennünk?
– Ahhoz, hogy egyensúlyba kerüljünk önmagunkkal, a pozitív gondolatok, szemléletek felé kell fordulnunk. Ezt csak úgy tudjuk elérni, ha változtatunk életvitelünkön, kezdve a testünkkel, az egészséges ételek fogyasztásával, mozgással. A mentális téren meg kell tanulnunk relaxálni, kitörölni a negatív gondolatokat az elménkből, és bevonzani a pozitív energiákat, meglátásokat. A lelkiek terén fontos, hogy elfogadjuk és szeressük önmagunkat, és bocsássunk meg magunknak.
– A hagyományos orvoslást hátrahagyva a holisztikus gyógyászatra tért át. Miért?
– Mikor még Bukarestben a praxisom elején voltam, meg szerettem volna teljesen érteni a betegség hátterét, hogy a rák miért okoz ennyi szörnyűséget, fájdalmat, szenvedést. Ezért vizsgálni kezdtem a betegeimet, feljegyzéseket készítettem, közben tanfolyamokra is jártam, ahol szintén a betegségek-, a rák hátteréről lehetett tanulni. Itt tudatosult bennem, hogy mi emberek három részből tevődünk össze, egységet alkotunk: a tudat, a test és a lélek határozzák meg a létezésünket. A betegség kialakulása mindig a lélek megbetegedésére vezethető vissza, ahonnan az elmére, és végül a testre terjed tovább. A teljes felépülést csak akkor érhetjük el, ha a beteg lelkét, elméjét majd testét kezeljük, gyógyítjuk meg. Most én is ezen az úton vagyok, hogy képes legyek a teljes embert kezelni, ne csak a testi tüneteket.
– Mennyire fontos, hogy a beteg pihenjen a gyógyulási, kezelési fázisban?
– A minőségi alvás nagyon fontos a beteg számára, mert csak ebben az állapotban indul be a szervezet öngyógyító képessége, a sejtek ekkor regenerálódnak. Fontos a méregtelenítő étrend bevezetése is, főként a szezon zöldségek, gyümölcsök fogyasztását javaslom mindenkinek.