A nyár egyik legolcsóbb gyümölcse a vitamindús ringlószilva, melynek sárga, piros vagy zöld gömbölyű termése sokrétűen felhasználható és nem utolsó sorban rendkívül ízletes.
A szilva héjában lévő cellulóz jó hatással van az emésztésre, de hasznos a máj számára is.
Ringló történelem
Egyes feltételezések szerint a ringló kis-ázsiai eredetű. Elnevezéséhez különböző legendák kapcsolódnak, melyek közül az egyik legérdekesebb szerint a francia Reine Claude királynéról nevezték el a gyümölcsöt, hogy kimutassák tiszteletüket. Végleges „ringló” formáját – ugyancsak találgatások nyomán – a német „Ringlotte” félrehallásából eredeztetjük.
A ringló szilvában található vitaminok és ásványi anyagok élettani hatása kiváló, sokat segíthetnek egészségünk megőrzésében. Élelmi rostban gazdag és sok A- B1- és B2-vitamint tartalmaz. Ásványi anyagai közül a legfontosabb a kálium, a kalcium, illetve a vas. C-vitamin tartalma erősíti az immunrendszert, valamint elősegíti a vas felszívódását, ezzel is akadályozva a vérszegénység kialakulását.
Kiváló fogyókúrás módszer
Az optimális eredmény eléréséhez napi 20 dkg szilva fogyasztását ajánlják a hozzáértők.
Antioxidáns fenoljai semlegesítik a szabadgyököket, védik a sejtfalat. Hatásukra felgyorsul az anyagcsere, fokozódik a zsírsejtek lebontása. A ringló megköti a fölösleges zsírt, így a szervezet nem raktározza el.
Egyes kutatások szerint a ringló szilva fogyasztásával az alábbi eredményeket érhetjük el egészségünk érdekében:
- hatásos lehet különböző ízületi gyulladások megelőzésében,
- fenntartja a sav-lúg egyensúlyt,
- szabályozza a keringési rendszert,
- a szilva fogyasztása csökkenti a szív- és rákbetegségek kockázatát,
- tisztítja a vért, védi a szemet leépülés ellen.
A ringló szilva elkészítéséhez rengeteg finomabbnál finomabb receptet találhatunk szakácskönyvekben, interneten egyaránt.