Rakj el padlizsánt, hogy télen is élvezd ennek a remek zöldségnek az ízét és a gyógyhatásait.
Mint tudjuk a padlizsán fogyasztása különösen ajánlott cukorbetegeknek, illetve reumában, vagy máj- és vesebetegségben szenvedőknek. Vérképző, vizelethajtó, bélgyulladást gátló és emésztést fokozó hatású. ITT tudhatsz meg még többet a padlizsán jótékony hatásáról.
Nem bonyolult és nem nehéz elkészíteni. Kicsit időigényes, de hidd el, hogy megéri.
Az alábbiakban bemutatom, hogy hogyan kerül be a fagyasztóba.
A tisztára mosott, egészséges padlizsánt meg kell sütni héjával együtt. A sütést végezheted sütőben is, de a legfinomabb, ha szabadtűzön, parázson pirítod meg. A sütés által egy kellemes, pikáns, füstös ízt kap, mely élvezetesebbé teszi fogyasztását. Ha sütőben készíted, akkor inkább főtt jellege lesz.
A szabadban való sütéshez elegendő néhány tégla, egy lemez, de ha van bográcsoláshoz, grillezéshez kialakított helyed, akkor nagyon könnyű lesz a dolgod.
Rakd a tűz fölé lemezre a padlizsánokat és sütés közben forgasd, hogy minden oldala kellően átsüljön és a fölösleges víz távozzon belőle. Ne rácson csináld!
Amikor már jól átsült rakd hideg vízbe néhány percre és szedd le a héját.
Tálcára rakd egymás mellé, hogy tudjon lecsorogni, majd húsdarálón daráld le. Botmixerrel is készülhet, de ha darálod, akkor más lesz az állaga a már elkészített padlizsán krémnek. Finomabb a darált számomra, de kinek hogy.
Darálás után zacskóba rakod (ízesítés nélkül) az egyszeri fogyasztásra szánt mennyiséget, és fagyasztóba teszed.
Padlizsán krém készítése
A padlizsánt előkészíted a fentiekben leírt módon. Majonézzel, sóval, borssal és nagyon apróra vágott lilahagymával, vagy fokhagymával ízesítheted.
Pirítósra kenve fogyaszthatod. Jó étvágyat!