Használd a kókuszzsírt minden nap!

 

Szinte már mindenki hallott a kókuszzsírról, sokan azonban nem tudják, hogy ez a növényi zsiradék nem csak egy egészséges konyhai alapanyag, melyben elkészíthetjük ételeinket

 hajápolás, kókuszzsír, bőrápolás, korpa, cukorbetegség, stressz, agyműködés, emésztés, IBS, irritábilis bél szindróma, érbetegség, szívbetegség

A kókuszzsír egy igen sokoldalúan felhasználható alapanyag betegségek megelőzésére, kezelésére és a szépségápolás területén is. Tudd meg mi mindenre képes külsőleg és belsőleg.

 

Mire használhatjuk fel a kókuszzsírt?

A kókuszzsír fő felhasználási területe a konyhában van, hiszen tulajdonképpen bármilyen ételt elkészíthetünk vele, mivel nincs kókusz aromája.

Vaj és margarin helyett is használhatjuk. A kókuszzsír nagyszerű helyettesítője bármilyen étolajnak vagy állati eredetű zsiradéknak, ráadásul a kókuszolaj használatával egészségünket is maximális mértékben óvjuk.

 

Igen lényeges előnye még a kókuszzsírral való főzésnek, hogy mivel nagyon magas a hőstabilitása, ezért többször is fel lehet használni az olaj minőségromlása nélkül.

 

 

 

A kókuszzsír jótékony hatásai

A kókuszzsír egyik fő összetevője, a laurinsav igen erőteljes vírus-és baktériumölő képességekkel rendelkezik. A kókuszzsírban 50%-os arányban található meg a laurinsav. Az anyatejben is van laurinsav, ami eredményesen megvédi a csecsemőket a különféle fertőzésektől.

 

A kókuszzsírban jelen lévő telítetlen zsírsavak mindegyike rendkívül hatékonyan lép fel a különféle kórokozók ellen, legyen az akár gomba, vírus, baktérium vagy parazita.

 

Védi a szív- és érrendszert

A kókuszzsír a koleszterinszint egészséges szintjének megtartásához és az érfalak rugalmasan tartásához nagyszerű segítséget nyújt.

A kókuszzsír magas telített zsírsav tartalmának köszönhetően hő hatására sem bomlik le, így használatával nem kell tartanunk a transz-zsíroktól sem, melyek komoly veszélyt jelentenek a szív-és érrendszer számára.

 

Támogatja az emésztőrendszert

A kókuszzsír közepes láncú zsírsavjai rendkívül hatékonyan képesek elpusztítani az emésztőrendszerben jelen lévő káros baktériumokat, gombákat és parazitákat. Ennek köszönhetően a kókuszzsír kitűnően méregteleníti és tisztítja a bélrendszert, s ezzel képes helyreállítani a bél és a gyomor normális működését. Így többek között igen jótékony hatású lehet az irritábilis bél szindróma, vagyis az IBS kezelése terén is.

A kókuszzsír serkenti az anyagcserét is, ami szintén hozzájárul az emésztőrendszer salaktalanításához és tisztántartásához.

A kókuszzsír értékes zsírsavjai nem csak egészségesek, de hozzájárulhatnak a megfelelő testsúly eléréséhez és megtartásához is.

 

Agyműködés serkentése

A kókuszzsírban jelentős mennyiségben megtalálható úgynevezett ketonok rendkívül fontosak a szervezet és különösen az agy működésének szempontjából, mivel egyfajta üzemanyag-utánpótlásként működnek.

A ketonok az Alzheimer-kór ellen is eredményesek lehetnek, mivel akár alternatív energiaforrásai lehetnek az olyan sejteknek, melyek elhalással küzdenek. Így bizonyos tudományos elméletek szerint az sem lehetetlen, hogy a ketonszint megnövelésével az Alzheimer-kór miatt elpusztult agyi sejteket is újjá lehet éleszteni.

 

Megvéd a stressztől

A kókuszzsír remek természetes megoldást kínál a manapság népbetegségnek számító stressz hatékony leküzdéséhez.

Finom, gyengéd mozdulatokkal a halántékunk környékén dolgozzunk el egy kevés kókuszolajat, mely hatására jó eséllyel rövid időn belül csökkenni fog belső feszültségünk, és jobban, derűsebben fogjuk magunkat érezni.

 

Megelőzheti a cukorbetegséget

A kókuszzsír csökkentheti a cukorbetegség kialakulásának kockázatát, valamint javíthatja az inzulinérzékenységet.  A Magyar Cukorbetegek Szövetsége által kiadott közlemény szerint a kókuszzsírt nyugodtan fogyaszthatják diabéteszesek is, ugyanis az inzulin jelenléte nélkül is tudja táplálni a sejteket.

 

Gyógyíthatja a gyógyíthatatlant

A kókuszzsírban található laurinsavból szervezetünk monolaurint állít elő, ami egy monoglicerid vegyület, és hozzájárulhat a rendkívül káros baktériumok elpusztításához, így többek között a „Heliobacter Pylori” vagy a „ Giardia lamblia” kórokozója ellen is hatékony lehet.

 

Bőrápolás kókuszzsírral

A kókuszzsír kitűnő hidratáló bőrünk számára, a teljes testfelületen alkalmazható, mivel mélyrehatóan és természetesen hidratálja bőrünket, miközben megelőzi annak elzsírosodását. Gyulladásgátló képességével hatékony segítséget jelenthet az olyan bőrbetegségek esetén is, mint az ekcéma vagy a pikkelysömör. Arcunkra kenve segíthet csökkenteni a ráncokat is, mivel feltölti és kisimítja a bőrt.

Mivel a kókuszzsír kitűnő bőrsejteket regeneráló hatással is rendelkezik, ezért nagyszerűen alkalmazható sebhelyek és hegek kezelésére, halványítására. A sérülésekre kenve vékony védőréteget képez a bőrön, amely óvja, védi a piszoktól és baktériumoktól, valamint fertőtlenít is.

 

Hajápolás

A kókuszzsírban található nagy mennyiségű fehérje rendkívül gazdagon táplálja és kondicionálja hajszálainkat, minek köszönhetően hajkoronánk selymessé és fényessé válhat.

A kókuszzsír fejbőrünket is ápolja, és rendszeres használatával sikeresen kezelhetjük vele a fejbőr korpásodását is.

 

cukorbetegség

Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat is előszeretettel használja. Összetevőinek köszönhetően elsősorban...
TOVÁBB
Mi történik, ha elég vizet iszunk éhgyomorra?
  A japán vízterápia hihetetlenül népszerű a felkelő nap országában - a japán emberek évszázadok (ha nem több ezer éve) óta ismerik ezt az...
TOVÁBB
A zsálya megoldás beszűkült agyerekre
A zsálya egy csodálatos gyógynövény, amely különleges ízt ad a leveseknek, salátaönteteknek és gyümölcsleveknek. A gyógynövény gyulladáscsökkentő és...
TOVÁBB
Erről a növényről már a régmúlt időkben is azt tartották, hogy a halálon kívül mindent gyógyít
  A feketekömény (Nigella sativa), vagy más néven a kerti katicavirág enyhítheti  a hajhullás, az allergia, az arcüreggyulladás, az ingerültség, az...
TOVÁBB
NEKED AJÁNLJUK
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg és belsőleg egyaránt gyulladáscsökkentő, hűsítő,...
TOVÁBB
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat is előszeretettel használja. Összetevőinek köszönhetően elsősorban...
TOVÁBB
Egy növény, mely százszor hatékonyabb a kemoterápiánál
  Ez a gyógynövény nem más, mint a tavasszal a mezőket sárga színnel beborító pitypang (Taraxacum officinale). Ugye nem gondoltuk volna, hogy ez az...
TOVÁBB
Diólevél legyen a barátod!
    A diófa ma úgy tűnik reneszánszát éli és egyre többen érdeklődnek a diófalevél gyógyító hatásáról. Szinte minden kertes háznál megtalálható a diófa....
TOVÁBB
NÉPSZERŰ CIKKEK
 Eltitkolt gyógyszer a 3%-os Hidrogén-peroxid
  Bár a szakirodalom feljegyezte, hogy Franciaországban már a 19. század elején...
Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú...
Csodákra képes a kövirózsa
  A népi gyógyászatban gyakran használják a növény levelének kipréselt, zselés nedvét külsőleg...
Hízol, rosszul alszol, és fájnak az ízületeid?
  A köménymag gyógyászati hatásait régtől fogva ismeri az emberiség, a népi gyógyászat...
TOVÁBBI CIKKEK
A fokhagymapor kiváló fűszer, kiválóan helyettesítheti a friss fokhagymát
  Ha már főztél fokhagymával, akkor tudod, hogy ez az egyik legerősebb íz, amit egy...
A tárkonynak számos egészségügyi előnye van
  A tárkonyt (Artemisia dracunculus) széles körben használhatjuk főzéshez, de gyógyászatban...
Amiért érdemes rendszeresen mazsolát enni
  Egészségügyi előnyei közé tartozik a jobb emésztés, a csontok egészsége, a...
Öregedést gátló gyógynövények – Hogyan tudjuk lassítani az öregedést?
  Számos növény van, amelyek segítik késleltetni az emberi szervezet öregedését. Az azonban...

Címkék