A borókabogyót csak nagyon kevesen ismerik, de még kevesebben alkalmazzák rendszeresen gyógyításra, sokkal inkább fűszerként, illetve a belőle készült italként ismerik, márpedig bármennyire is hihetetlen, rengeteg...
TOVÁBB
Gondolnád, hogy a cseresznye- és a meggy szárából gyógyteát lehet készíteni?
Érik a cseresznye, érik a meggy, megkezdődött a szezon.
A meggyszár több hatóanyagot tartalmaz, mint a cseresznye. Leggyengébb hatású...
TOVÁBB
A gyömbér gyökér antibakteriális, gyulladáscsökkentő, és parazitaellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Nagyon sok tápanyagot, C-vitamint, magnéziumot, és számos ásványi anyagot tartalmaz.
Erősíti az...
TOVÁBB
A fehér teát sok kozmetikai szerben használják aktív hatóanyagként, valamint a hagyományos kínai orvoslásban is számos betegség gyógyítására.
1. Enyhíti a stresszt és a feszültséget
A fehér teában olyan...
TOVÁBB
„Falun élő emberek legkedveltebb élvezeti teája volt, és a mai napig is az. Nálunk, a Bükkben a mai napig élvezeti teaként fogyasztják, akár naponta. Szép színű és jóízű tea.” (Szabó Gyuri bácsi)
Az apróbojtorján...
TOVÁBB
Április végén, május elején virágzik a kőrisfa. Ha megállsz alatta, hallhatod a dolgos méhek döngicsélését.
A kőris (Fraxinus) az ajakosvirágúak (Lamiales) rendjébe, az olajfafélék (Oleaceae) családjába...
TOVÁBB
Ősidők óta termesztett gyógyító gyümölcs, mellékhatások nélkül. Bármilyen formában is fogyasztjuk, elképesztő egészségügyi előnyöket biztosít.
Kiránduláshoz, túrázáshoz, hegymászáshoz sokféle úti elemózsia...
TOVÁBB
Nincs annál kellemesebb, mint a kánikulában kiülni egy teraszra, és meginni néhány pohár sört a barátokkal egy jóízű beszélgetés mellett. A sörfogyasztásnak a közhiedelemmel ellentétben nemcsak káros hatásai vannak,...
TOVÁBB