A rozmaring aromája jókedvre derít, segít a migrén, a stressz és a kimerültség leküzdésében.
Sokan nem ismerik a rozmaring gyógyító erejét, pedig már évszázadok óta széles körben használják a hagyományos és az alternatív gyógyászatban. Ősidők óta ismert fűszer-, és gyógynövény a rozmaring.
Arab tanítók a beszédkészség megindítására használták és úgy tartották, feltárja a szívet, növeli az akaraterőt. Régen a lakás illatosítására is használták. Már az ókorban is azt tartották róla, hogy javítja a memóriát.
A rozmaringnak számos egészségügyi hatása van, többek között a memória javítása, de a problémamegoldó gondolkodásra is jótékony hatással van.
A rozmaring memória-fokozó tulajdonsága még nem annyira ismert, de már a rozmaring illata is jót tesz az agyműködésnek.
Az illóolajban lévő molekulák képesek az orrból a véráramba kerülni, ez által a vegyületek a szaglóideg stimulálásával az agyra is hatást gyakorolnak.
A rozmaring karnozinsav tartalma az a vegyület, amely képes felvenni a harcot azokkal a mérgező összetevőkel, amelyek károsan befolyásolják az agy működését.
Shakespeare is megemlíti a rozmaringot leghíresebb tragédiájában, a Hamletben. “Itt egy rozmarinszál az emlékezetre: kérlek, édes rózsám, hogy jussak eszedbe…” mondja Ophélia Hamletnek.
A rozmaring egyéb jótékony hatásai között tartjuk számon a következőket:
● javítja a közérzetet,
● gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tulajdonságokkal rendelkezik,
● védi az immunrendszert,
● serkenti a vérkeringést,
● méregteleníti a szervezetet,
● védi a szervezetet a bakteriális fertőzésekkel szemben,
● késlelteti az öregedést,
● gyorsítja számos bőrbetegség gyógyulását.