Mindenkinek megtalálható a konyhájában, minden nap használjuk, de nem tudja mindenki, hogy mekkora gyógyereje van. Nagyszerű ízesítő szer a kömény főzéshez, és ezen túl rengeteg betegséget is kezelhetünk vele.
A kömény gyógyító hatásai
● Segíti az emésztést a gyömbérporral elkevert őrölt kömény. Keverjünk össze egy kávéskanál gyömbérport egy kávéskanál őrölt köménnyel, tegyünk hozzá kevés fekete borsot, és sót. Étkezés után ezt a keveréket vegyük be egy evőkanállal, és igyunk meg egy pohár vizet.
● A kömény lúgosít. Egy kiskanál őrölt köményt vegyél be, ha sok a savad, vagy gyötör a reflux. Tartsd a szádban néhány másodpercig, majd nyeld le. Rögtön érezni fogod az enyhülést.
● Hányinger esetén keverj el egy kevés köményt mézzel, és étkezés után fogyaszd.
● Megfázásra és köhögés ellen forralj fel 2 dl vízben egy kevés köménymagot, majd leszűrés után kortyold el a keletkezett főzetet.
● Hatékonyan szabályozza a vércukorszintet. Cukorbetegség ellen egy pohár vízben oldj fel egy kávéskanál őrölt köményt, és naponta fogyaszd 2-3 alkalommal.
● Álmatlanság esetén is hatásos, ha egy összetört banánhoz hozzá adsz fél teáskanál pirított köménymag port. Lefekvés előtt fogyaszd el és nyugodtan fogsz aludni.
● Gyomorfájás ellen 3 gramm köményport keverj össze langyos vízzel és ezt idd meg.
● Rendkívül magas vastartalma miatt vérszegénység ellen fogyassz minél több köményt, bármilyen formában.
● Hatóanyagainak köszönhetően az egész testet méregteleníti főleg a toxinokat elraktározó májat.
● A rheumatoid arthritist a méreganyagok felhalmozódása mellett támogatja az életvitel- és a táplálkozás rendellenessége, az emésztőrendszer gyenge működése, mozgásszegény ülőmunka, az átlagon felüli megterhelő mozgáskényszer, amely túlterheli az ízületeket. Iktassuk be táplálkozásunkba a köményt, de mellette még fogyasszunk több koriandert, gyömbért, fokhagymát, édesköményt és kurkumát is.