Kevesen tudják, hogy mi is az a méhkenyér. A méhkenyér a legkevésbé ismert, ám a legértékesebb méhészeti termék. Ismerkedj a méhek világával, ismerd meg ennek a módosított virágpornak csodálatos gyógyhatásait.
A méhkenyér tulajdonképpen a méhek által begyűjtött virágpor, melyet a méhek hozzáadott anyagok segítségével megerjesztenek, a mikroorganizmusok, a kaptárban uralkodó magas hőmérséklet és nedvesség hatására. A konzerválási módnak köszönhetően, kaptári körülmények között a virágpor biokémiai átalakulások és szerkezeti módosulások sorozatán halad át és méhkenyérré alakul. A méhkenyér vegyi összetétele lényegében a méhek által feljavított virágpor.
Alapjában véve tehát a méhkenyér olyan természetes anyag, amelynek gyógyértéke és antibiotikus hatása háromszor nagyobb, mint a pollené. Gazdag szelénium tartalma elősegíti a szervezet méregtelenítését és serkenti az immunrendszert.
A méhkenyér természetes termék, magas monoszaharid, K-vitamin, enzim és aminosav tartalmának köszönhetően, fokozott savassága miatt pedig a szervezet könnyen feldolgozza.
A méhkenyér tápértéke és baktériumölő hatása háromszor nagyobb, mint a virágporé.
Milyen betegségeket és tüneteket kezelhetünk méhkenyérrel?
● májbántalmakat,
● vérszegénységet,
● stresszt,
● reumát,
● álmatlanságot,
● csontritkulást,
● anorexiát,
● asztmát
● fáradtságot,
● tüdőbetegségeket,
● idegrendszert,
● immunrendszer erősítését,
● alacsony- és magas vérnyomást,
● máj- és epeműködést,
● potenciát,
● prosztata problémákat,
● terméketlenséget,
● elhízást,
● vérkeringést,
● vérszegénységet,
● tápanyaghiányt.
Szabályozza a bélműködést, lehet vele kezelni a vastagbél bántalmakat, a székrekedést, a vastagbélhurutot. A méhkenyér hatása sokkal gyorsabb és erősebb, mint a virágporé.
A méhkenyér hatása igazán figyelemre méltó májbántalmak esetén, rendkívüli eredményekről számoltak be a heveny és idült hepatitis és májzsugorodás kezelésében.
Akár súlyos májbántalmak esetén (A, B, C típusú hepatitis, cirózis) is rendkívül hatékony lehet kiegészítve máriatövis teával, kapszulával vagy propolisszal.
A méhkenyér a gyermekek táplálkozásában és a súlyos emésztőrendszeri betegségek – fekélyek, daganatok, stb. – miatt a virágpor megfelelő emésztésére képtelen személyek kezelésében is igazán javasolt.
Méhkenyér hatásai
● máj- és epetámogató hatás,
● bél- és gyomortámogató hatás,
● daganatellenes hatás,
● idegrendszer erősítő hatás,
● kreativitás növelő hatás,
● szemtámogató hatás,
● izomtámogató hatás,
● regeneráló, erősítő hatás.
FIGYELEM!!! A méhkenyér cukorbetegek számára nem ajánlott!